Keşfet Projesi

Anasayfa / Profil

Son Eklenen Aktiviteler

Güncel aktiveler & yorumlar

Etkinlikler

Güncel etkinlikler

 • Keşf@ Bilişim Elçilerini Arıyor!

  düzenleyen Keşfet Projesi   | 07.04.2018

  Keşf@ Bilinçli İnternet Hareketi, Google Türkiye’nin bilişim toplumu yaratmak ve teknolojiyi sadece kullanan değil, üreten ve bilinçli olarak yönlendiren bir neslin yetişmesini sağlamak amacı ile başlattığı bir projedir. Proje kapsamında, 5. ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri Öğretmen Rehberi kitapları geliştirilmiş ve Keşf@ Öğretmen Portalı oluşturulmuştur. Keşf@ Öğretmen Portalı’nın temel hedefi, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmenleri arasındaki iletişimi güçlendirmek ve bu doğrultuda hep birlikte ürettikleri içerikleri paylaşacakları, gerçekleştirilecek etkinliklerden haberdar olacakları online bir platform oluşturmaktır. Bilişim toplumunun oluşması için eğitimcilerin rollerine odaklanan Keşf@, düzenlediği eğitim ve etkinlikler aracılığıyla öğretmenlerle bir araya gelmektedir.

  7 Nisan 2018 Cumartesi günü İstanbul INOGAR’da gerçekleşecek eğitimimize tüm Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmenleri davetlidir. Bu eğitimde işbirliğine dayalı oyun uygulamaları ve bir atölye çalışması gerçekleştirilecektir. Bu atölye çalışmasının temel hedefi, bilgi işlemsel düşünme içeriklerinin üretilme aşamasını keşfetmek ve hazır bir etkinliği uygularken karşılaşabileceğimiz zorluklar karşısında geliştirdiğimiz çözümleri eğlenceli bir ortamda paylaşmaktır.

  Program Akışı:

  11.00-11.05 Karşılama konuşması
  11.05-11.45 Dijital Vatandaşlık ve Güvenlik Eğitimi (Fatih Özkösemen, Google)
  11.45-12.15 5. ve 6.Sınıf BT ve Yazılım Dersi İçerik Oluşturma Süreci (Gökhan Karaosmanoğlu)
  12.15-12.45 Kahve Arası
  12.45-13.15 İşbirliğine Dayalı Oyun Uygulamaları
  13.15-14.15 Bilgi İşlemsel Düşünme Atölye Çalışması
  14.15-14.30 Atölye Değerlendirmesi ve Kapanış

  Programa Öğretmen Portalı üzerinden veya https://goo.gl/forms/bKNYudUFzADSmqX02 linkteki formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

  Bizimle iletişimde kalmak, bilişim öğretmenleri ağına katkıda bulunmak için www.kesfetprojesi.org'a üye olabilir, Bilişim Teknolojilerini Öğretmenleri’nin kişisel gelişimine katkı sağlayan proje fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
  Keşf@ Ekibi olarak, Türkiye’nin tüm bölgelerinde, bu ağı kurmayı ve güçlendirmeyi hedefleyen çalışmalarınızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız..

  Teşekkürler
  Keşf@ Proje Ekibi


  Youtube Kanalımız: Keşf@ Bilinçli İnternet Hareketi
  Portal ve Öğretmen Forumu: www.kesfetprojesi.org

  Detay
 • Google Keşf@ Öğretmen Eğitimi/Bilişim Teknolojileri

  düzenleyen Keşfet Projesi   | 17.03.2018

  17.03.2018 Cumartesi günü 10:00 - 13:00 saatleri arasında, Google Türkiye tarafından IDEMA Ofisi INOGAR Binası’nda, gerçekleştirilecek olan etkinliğimize katılmak için aşağıdaki formu doldurmanızı bekliyoruz. Etkinliğimiz sizlerin gönüllü katılımları ile gerçekleştirilecektir. Daha rahat katılımınız için etkinliğimiz hafta sonu gerçekleştirilecektir. Bu nedenle katılımcılarımız için herhangi bir onay ya da görevlendirme alınmayacaktır.
  Katılımcı sayımız sınırlı olduğundan başvuru formunu dolduran ilk 50 kişi etkinliğimize davet edilecektir. Ayrıca kesin katılım gerçekleştirmeniz beklenmektedir.

  Eğitim İçeriği
  - Dijital Vatandaşlık ve Güvenli İnternet Eğitimi
  - Google Öğretmen Portali
  - Bilgi İşlemsel Düşünme Açık Ders Sertifika Eğitimi
  - 5.Sınıf Öğretmen Rehberi
  - 6.Sınıf Öğretmen Rehberi

  Katılımcı Kitlesi
  Halen görev yapmakta olan 5. ve 6. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi(BTY) öğretmenlerin olması bizim için önemli.
  Kontenjan

  Etkinliğimiz 50 katılımcı ile sınırlıdır. Bu nedenle kesin katılım şartı arıyoruz. Size dönüş yapıldıktan sonra katılamama durumunuzu bildirmeniz diğer öğretmenlerimizin katılımlarına imkan sağlayacağından bizim için önemli.

  Ebru ÖZDEŞ
  +90 542 387 15 59

  Etkinliğe Katılmak İçin Tıklayın

  Detay
 • 5. Eğitim Teknolojileri Platformu

  düzenleyen Keşfet Projesi   | 24.03.2018

  Eğitim teknolojinin iyi örneklerinin paylaşılması, eğitim teknolojilerini derslerinde kullanmak isteyen öğretmenler için farklı projeleri görmeleri ve meslektaşları ile tanışması amaçlanmaktadır.

  ETP18 Konferansına katılım ücreti 60 TL ‘dir.

  Detay
 • Öğretmen Deneyimleri Paylaşımı Konferansı

  düzenleyen Keşfet Projesi   | 29.11.2017

  Öğretmenlerin bilişim teknolojileri dersi sırasında karşılaştıkları deneyimleri ve çözümlerini paylaştıkları bir konferans.

  Detay
 • 27-29 Kasım- Ankara BT Öğretmenler Toplantısı

  düzenleyen Keşfet Projesi   | 27.11.2017

  Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi içeriklerinin tanıtılması amaçlı olarak MEB 162 öğretmeni bir araya getiriyor. Bu toplantı sırasında Google BT Öğretmen Platformunun da tanıtımının yapılması hedeflenmektedir.
  Ayrıca toplantının bütün içeriği IDEMA tarafından hazırlanmaktadır.

  Detay